Fristads pracovní oděvy, výstražné oděvy

Fristads – moderní a robustní pracovní oděvy

Fristads nejprodávanější v Plobergeru

Fristads Highlights

Bunda FUSION

Bunda FUSION

Tmavě šedé reflexní detaily. 2 náprsní kapsy se zapínáním na druky. D-kroužek pod přední kapsou. Kapsa na pravém rukávu a kapsy na tužky na levém rukávu. Přední zip v plné délce se skrytým patentním knoflíkem. Předformované rukávy s CORDURA zesílením loktů. Nastavitelné manžety na rukávech. 2 přední kapsy na zip. Prodloužená záda a nastavitelný pas.

K bundě
Tričko FUSION 7046 THV

Tričko FUSION 7046 THV

Tričko s kontrastními barevnými vsadkami. Materiál má měkký bavlněný vnitřek, odvádí vlhkost, rychle schne a má UV ochranu. Kontrastní materiál na ramenou a bocích, kulatý výstřih, raglánové rukávy, testováno a schváleno dle EN 13758-2 UV ochranný faktor 40+, vhodné pro průmyslové praní dle ISO 15797, certifikováno OEKO-TEX®.

K tričku

Fristads sortiment v Plobergeru

Udržitelnost

Fristads si ambiciózně stanovil za cíl snížit své emise CO2 o 50 % do roku 2030 a stát se tak průkopníkem udržitelnosti ve svém odvětví. Společnost Fristads představila první kolekci na světě s ekologickou deklarací, za což si vysloužila ocenění Red Dot Award. S pomocí Environmental Product Declaration (EPD) je každý výrobní krok oděvu zkoumán, aby se minimalizovala jeho ekologická stopa. Kolekce „Fristads Green““ znamená inovativní přístupy, ekologickou odpovědnost a usiluje o co nejnižší dopad na životní prostředí.

Udržitelnost

Kromě toho Fristads přikládá velký význam férovým pracovním podmínkám a vědomému vyhýbání se škodlivým chemikáliím ve výrobě. V roce 2020 již 77 % jejich výrobků neslo pečeť OEKO-TEX®, která zaručuje, že neobsahují škodlivé chemikálie. Konečný cíl? 100% certifikace sortimentu. Stručně řečeno, úsilí společnosti Fristads o udržitelnost lze rozdělit do tří kategorií: sociální, ekonomické a environmentální. Tyto aspekty jsou středobodem činnosti společnosti Fristads.

Historie společnosti Fristads

V roce 1925, v klidném městečku Fristad ve Švédsku, John Magnuson položil základy značky Fristads založením továrny na pracovní oděvy. V době, kdy Švédsko stálo na prahu průmyslové revoluce a pracovní oděvy byly neznámým pojmem, Magnuson rozpoznal příležitost.

Jeho původní plán na dovoz oblečení z Ameriky nevyšel. To ale vedlo k ještě inovativnějšímu nápadu: rozhodl se vyrábět oblečení sám. V roce 1929 se Fristads stal průkopníkem ve výrobě džínů. Nejen že Fristads byla první společností, která si džíny vyráběla sama, ale byla také první, která nabízela ucelenou řadu pracovních oděvů – od kalhot přes montérky a kombinézy až po košile a kabáty.

Aby Fristads přenesl proces návrhu do vlastních rukou, najala firma místní švadleny. Kvalita a funkčnost oděvů hovořila za vše a brzy se mezi jejich nadšené nositele zařadili přístavní dělníci, zedníci, tesaři a malíři. Rostoucí popularita značky vedla k expanzi: od otevření dalších výrobních závodů až po otevření vlastní tkalcovny. Na konci 20. století se Fristads etabloval jako přední švédský výrobce pracovních oděvů.

FAQs

  • Co je výjimečného na pracovních oděvech Fristads?
    Fristads klade velký důraz na kvalitu, funkčnost a udržitelnost. Jako jeden z průkopníků v oblasti pracovních oděvů ve Švédsku spoléhá Fristads na inovativní materiály a design, aby zajistil uživatelům maximální úroveň pohodlí a ochrany.
  • Kdy byla firma Fristads založena?
    Firma Fristads byla založena v roce 1925 Johnem Magnusonem ve vesničce Fristad ve Švédsku.
  • Byl Fristads skutečně prvním výrobcem džín ve Švédsku?
    Ano, Fristads byla první společností ve Švédsku, která v roce 1929 začala vyrábět vlastní džíny.